Želite da oduševite klijenta koji vas je angažovao da mu dizajnirate vizit karticu, a nije baš siguran šta želi? Ili ste vi klijent, koji želi da ispostavi jasan zahtev dizajneru?
Pročitaj više »
HTML 5 se sve češće pominje u IT svetu kao prekretnica koja nam pruža nove mogućnosti, pre svega nadomešćujući sve dosadašnje nedostatke.
Nova verzija HTML-a donosi niz novosti i mogućnosti koje do sada nismo mogli koristiti za izradu web sajtova bez dodatnih pluginova, npr. Flash-a. Za HTML 5 možemo reći da je više evolucija HTML 4.01, nego njegova zamena.
Pročitaj više »
Koliko puta ste se prilikom izrade CV-a zapitali da li ste svoje kvalitete prezentovali na pravi način, kakva je profesionalna CV forma i kako bi, uopšte, ta radna biografija trebalo da izgleda? Ako je CV nekako i prošao, sledi drugi krug i nastaju još veći problemi. Šta odgovoriti na ona brojna pitanja, kako se postaviti, kako se obući, da li je pametno da...?
Zaista želite taj posao i u potpunosti ispunjavate uslove ali... ”Zašto ih interesuje kojim sportom se bavim? Šta sad da odgovorim?”
Trik pitanja i pronicljiv pogled HR menadžera su Vam već postojeću nervozu podigli na kritičan nivo. “Hvala, javićemo Vam se!” - kraj je usledio i pre početka.
Da se ovakve situacije ne bi ponavljale a Vaša potraga za poslom nastavljala u nedogled...
Pročitaj više »
Kada pogledate većinu kompanijskih web sajtova, videćete da uglavnom prate dizajnerske trendove. Malo je kompanija poput Apple-a koje su apsolutni trendseteri u oblasti dizajna.
U koju grupu želite da se svrsta vaša kompanija, onu koja održava ili kreira trend? Otkrivamo vam 8 dizajnerskih caka uz pomoć kojih sajt Apple -a pruža sjajno korisničko iskustvo. One će biti korisne kako prekaljenim profesionalcima tako i onima koji tek uče web design za početnike.
Kako sačuvati poverljive informacije od radoznalih prstiju svojih ukućana i prijatelja?
Koliko puta vam se dogodilo da slike ili bitna dokumenta koje čuvate na svom računaru stignu baš do očiju ljudi koji nikako ne bi trebalo da ih vide? Kao po Marfiju, uvek oni koji ne bi smeli otvore baš TAJ folder.
Poslovne tajne, šifre za pristup nalozima ili samo kompromitujuće fotografije sa sinoćne zabave mogu da nam preokrenu život ukoliko postanu dostupni.
Zato se trudite da ih što bolje sakrijete? Takođe!
Ali...
Za sve vas koje zanima kako se razvijaju aplikacije kao i na koji način se radi Android programiranje proći ćemo kroz ključne koncepte developmenta i osnova koje morate znati pre nego što krenete sa poslom.
Inspiraciju za tekst nam je dala skorašnja objava enekretnine Android aplikacije od strane domaće developer kuće Aikon group.
Android je slobodna i otvorena mobilna platforma koju trenutno podržava Google. Kada se kaže da je slobodna misli se na mogućnost da je svako koristi i modifikuje prema sopstvenom hardveru. Dakle, izvorni kod je svima dostupan za korišćenje bez potrebe da tražite licencu od Gugla ili da mu platite. Android je takođe dostupan u open-source Apache 2.0 licenci, što znači da možete sve modifikovane verzije Androida dalje distribuirati bez potrebe da predate sve promene direktno nazad na platformu, pa čak možete vaše modifikovane verzije Androida zatvoriti (učiniti zatvorenog koda).
Upravo zbog ovoga proizvođači hardvera rado prihvataju Android. Sa jedne strane proizvođači imaju mogućnost da modifikuju sistem, da ga učine specifičnim i posebnim u odnosu na konkurenciju, a sa druge strane uvek mogu da unajme developere i programere koji se obučavaju za rad u poznatom i jedinstvenom okruženju kakav je Android. Tako na primer HTC ima svoje korisničko okruženje Sense, a Sony Ericsson potpuno drugačiji izgled korisničkog interfejsa iako oba proizvođača razvijaju mobilne uređaje na Android 4 platformi.
Nakon seminara AdIT2012 na kojem ste imali prilike da uživo prisustvujete predavanjima zaposlenih iz Google kancelarije iz Dablina, svima vama pružamo još jednu priliku da nastavite sa edukacijom iz oblasti Internet marketinga. Pozitivan odjek koji su prisutni pokazali nakon predavanja, pisanja o IT Akademiji u medijima kao i pohvale koje smo dobili od samih učesnika AdIT-a dokazala su je ovakav vid komunikacije jedan od najpraktičnijih načina da vi kao naši polaznici steknete neposredna iskustva i znanja iz oblasti koja izučavate na ITAcademy i BusinessAcademy.
Dana 7. i 8. juna 2012. godine u Beogradu održaće se Back2Serbia sajam zapošljavanja namenjen svim našim državljanima koji su živeli u inostranstvu, kao i onima koji su u zemlji i traže nove izazove u razvoju svoje karijere.
IT Akademija je edukativni partner sajma što potvrđuje činjenicu da je IT sektor obast privređivanja koja se prepoznaje kao jedna od perspektivnijih u Srbiji. U prilog tome idu i podaci "Nacionalne službe za zapošljavanje" koji pokazuju da programeri i IT stručnjaci u proseku najkraće čekaju na posao. Ovaj sajam je odlična prilika za mlade da na jednom mestu stupe u kontakt sa velikim brojem poslodavaca i da u neposrednom kontaktu sa njima dođu do značajnih kontakta i iskustava. Sa druge strane, kompanijama i poslodavcima će biti omogućeno da se detaljno upoznaju sa prednostima zapošljavanja u Srbiji.
Copyright © ITAcademy. Sva prava zadržana. Privatnost.