Oko 70 svetski poznatih profesora, preduzetnika i naučnika koji se bave futuristikom, odnosno predviđanjem razvoja civilizacije, nedavno su objavili zajednički rad o tome kako će tehnologija uticati na svakodnevni život ljudi u celom svetu – od obrazovanja, načina plaćanja proizvoda i usluga, do lečenja i transporta, sve će biti deo informacionog sistema. Jasno je da će tada, i više nego danas, IT stručnjaci biti najtraženiji.
Pročitaj više »
Iako je televizija napravila potpunu revoluciju u komunikaciji i propagandi i imala ogroman uticaj na čovečanstvo, nešto drugo je proglašeno izumom 20. veka - internet. Sasvim zasluženo. Nakon novinskih oglasa i radijskih džinglova, televizija je napravila totalni preokret i kada je reč o marketingu, tj. oglašavanju. Uvela je vizuelni momenat kao presudan i pokretnu sliku kao alat za manipulisanje ljudskom podsvešću. Period šezdesetih godina 20. veka bio je zlatno doba TV oglašavanja, kada je kreativnost postala glavno oružje u ratu konkurentskih kompanija. Ljubitelji serije Mad Men znaju o čemu pričamo.
Postoji mnogo zanimanja gde se najviše od svega traži talenat. On je obično neophodan ali ne i dovoljan uslov! Ukoliko se talenat ne razvija kroz određenu veštinu, on vam neće mnogo značiti. Tako je bilo odvajkada, samo što su se kroz različita vremena cenili različiti talenti.
Najpopularniji video-servis može biti mnogo više od zabave. Pravi preduzetnici ga ne koriste za prodaju. Pravi preduzetnici ga koriste za promociju sebe. Neki zahvaljujući YouTubeu postanu mega zvezde, a nekima velika onlajn posećenost obezbeđuje ogroman novac. Bilo kako bilo, evo nekoliko primera koji će vam promeniti percepciju YouTubea.
Pročitaj više »
Izvor: Telegraf.rs
Objavljeno: 10.7.2014.
Najtraženijih pet zanimanja su:
- programer,
- JAVA programer,
- PHP programer,
- NET diveloper i
- softver inženjer.
U prvih 10 su inženjer elektrotehnike, iOS diveloper, diplomirani inženjer mašinstva, C programer i komercijalista.
Za neke poslove koji su pre pet godina bili apstrakcija i mnogima potpuno nepoznati, danas na tržištu vlada ogromno interesovanje. Najveća poslovna društvena mreža LinkedIn sprovela je istraživanje koje je uključilo 259 miliona profila koji se nalaze na ovoj mreži kako bi utvrdili koji su to poslovi koji nisu postojali 2008. godine.
Na prvom mestu našli su se iOS i Android developeri, tj. programeri za mobilne aplikacije. Za samo 5 godina, broj Android programera na ovoj mreži povećao se skoro 200 puta, sa svega pedesetak 2008. godine, do preko 10.000 koliko ih je bilo 2013. godine.
Računari su oduvek bili deo muškog kluba. Sada osamnaestogodišnja Nikita Rau (ali i druge devojke poput nje) konačno menja to.
Prenosimo vam još jednu zanimljivu priču našeg polaznika iz generacije 2012/13. U pitanju je polaznik smera Web Design, Boris Vaško, koji je pored učešća u raznim projekatima tokom školovanja na ITAcademy, takođe napravio i Android aplikaciju koja je plasirana na Google Play market i dostupna je za kupovinu i download.
Tim povodom smo imali kratak intervju sa njim, gde nam on otrkiva inspiraciju za takav potez kao i kako mu je školovanje na ITAcademy pomoglo da tu ideju ostvari.
Copyright © ITAcademy. Sva prava zadržana. Privatnost.